Skip to content

Roodhuis

Agenda Roodhuis

Agenda ROODHUIS

 

sep 2023

datum/tijd evenement

23 sep - zaterdag

Roodhuis 19:30 - 20:30 25ste zondag door het jaar Eucharistieviering door Pastoor van der Weide

Sint Martinuskerk – Roodhuis, Roodhuis

okt 2023

datum/tijd evenement

01 okt - zondag

Roodhuis 09:30 - 10:30 26ste zondag door het jaar Woord-en communieviering Lector Anneke

Sint Martinuskerk – Roodhuis, Roodhuis


01 okt - zondag

Roodhuis 09:30 - 10:30 Dierendag in de kerk

Sint Martinuskerk – Roodhuis, Roodhuis

In deze viering staat St. Franciscus centraal.
Een bijzonder leven. Hij werd in 1182 geboren in Assisi. Hij koos voor een leven in armoede. Bezong de natuur in
het ‘zonnelied’. Hij noemde alle levende wezens zijn broeders en zusters. Hij beleefde het geloof in alle eenvoud en de goede God heel dichtbij. Hij kreeg veel volgelingen die zich ‘minderbroeders’ noemden. St. Franciscus werd na zijn dood heilig verklaard. In deze tijd word hij ook gezien als een beschermer van het milieu en alle dieren.
Vandaar dat de dag van Franciscus ook dierendag is.
In deze viering mogen de dieren er ook zijn. Ze mogen mee naar de kerk.
De lieve kat of kitten of hond, de cavia en het konijn, de goudvis in het aquarium en zelfs de pony. Alle dieren die aangelijnd of in een kooitje of mandje of rustig op je schoot kunnen zitten mogen mee. Je mag natuurlijk ook je knuffel meenemen. In de viering zullen we hier zeker aandacht aan geven. Er is een mooi verhaal en er is ook een dierenzegening. We willen er met elkaar een mooie viering van maken.

Komen jullie ook?07 okt - zaterdag

Roodhuis 19:30 - 20:30 27ste zondag door het jaar Woord- en communieviering Pastor Foekema

Sint Martinuskerk – Roodhuis, Roodhuis


15 okt - zondag

Roodhuis 09:30 - 10:30 28ste zondag door het jaar Viering van de Eucharistie met Pastoor van der Weide

Sint Martinuskerk – Roodhuis, Roodhuis


17 okt - dinsdag

Reahûs 20:00 Bijzondere avond in Cafe de Ree - spreker: Wim Anker

Café de Ree Reahûs, Reahûs

BIJZONDERE AVOND IN HET CAFE DE REE
SPREKER: Wim Anker

De bekende strafrecht advocaat Wim Anker komt naar Roodhuis.
Wim Anker studeerde in Groningen strafrecht. Werkte vier jaar op het ministerie van Justitie in Den Haag. Wim was sinds 1981 advocaat te Leeuwarden en samen met zijn tweelingbroer Hans was hij de spil van het advocatenduo Anker en Anker.
Ze stonden vooral bekend om hun sociale gezicht. Wim Anker was betrokken bij zeer geruchtmakende zaken en verdedigde mensen als Ferdi E. en Robert M. In 2015 werd Wim Anker verkozen tot ‘Meest gewaardeerde advocaat’. Door de jury getypeerd als een ‘nuchtere fries’ die oog heeft voor de praktijk en een advocaat
met het hart op de juiste plaats. In 2021 heeft hij als advocaat afscheid genomen.
Samen met zijn broer is hij zeer actief in het verenigingsleven in Akkrum. Hij is liefhebber van het levenslied en ook vertolker daarvan.
Vele jaren geleden heeft het duo Anker al eens gesproken in het cafe. Dat was een prachtige avond. Op 17 oktober mogen we Wim Anker weer ontvangen. We hopen dat het een drukke en gezellige avond wordt.
Iedereen is van harte welkom.

De toegang is gratis.
Wel wordt er een bijdrage gevraagd voor een goed doel door dhr. Anker aangedragen: Een kinderboerderij in Akkrum.21 okt - zaterdag

00:00 PM: Woord en communieviering29 okt - zondag

Scharnegoutum 00:00 PM: Oecumenische viering met de PKN te Scharnegoutum

PKN Protestantse Gemeente Scharnegoutum-Loënga c.a., Scharnegoutum