Het bidprentje, niet alleen voor overledenen

Het bidprentje ofwel gedachtenisprentje.

Het bidprentje (of wat deftiger gedachtenisprentje) werd en wordt veel gebruikt binnen de katholieke kerk. Niet alleen ter herinnering aan een overlijden, maar ook ter herinnering aan een bepaalde gebeurtenis zoals doopsel, eerste communie, vormsel, huwelijk en priesterschap. Op de voorkant stond een afbeelding, bijvoorbeeld van Maria, of een foto van de betreffende persoon, en aan de achterzijde een korte tekst van de gebeurtenis met een gedicht en/of gebedje.

Daarnaast werd het bidprentje ook bij heel bijzondere gelegenheden gebruikt. Zo kregen we een prentje ter gelegenheid van de Indiensttreding van een jong matroos bij de Koninklijke Marine, de toen 16-jarige Ton van den Berg, met een ontroerend mooie tekst van zijn moeder.

TonBerg.jpg

Hieronder de voorkant en achterkant van het prentje.

TonBergPrentje1.jpg TonBergPrentje2.jpg