Iepenje, parochianen exposeren in hun kerk – Roodhuis

Parochianen Exposeren in de Kerk

Unieke viering en expositie op zondag 19 sept. in de St. Martinuskerk in Reahûs.

Op 19 september willen we graag onze ogen de kost geven
(iepenje) voor de mooie dingen die parochianen hebben gemaakt. In de week
ervoor zijn ook de schoolkinderen met het thema bezig geweest. Ook hun
tekeningen zijn op de 19e te bewonderen. En verder zijn er beelden om van te genieten, borduurwerk, aquarellen, schilderijen in olie en acrylverf, quilts, gedichten, vilt, fotografie, haakwerk, ionen en kostuums. We kijken ook met een nieuwe open blik naar dingen die we al zo vaak gezien hebben in onze kerk. De prachtige kruiswegstaties, geschilderd door Otto de Boer zullen in
een andere zetting te bewonderen zijn. Heel het
kerkgebouw staat open Maar we beginnen om 10.00 uur met een mooie viering te midden van de kunstwerken. In de viering willen dat ‘iepenje’ ook wat breder trekken. We kunnen ons openen voor alles wat er om ons heen is; voor de wereld, voor de natuur, voor de mensen om ons heen. Die uitnodiging horen we ook steeds weer in de bijbel. Ga niet vanzelfsprekend aan de dingen voorbij. Na de viering wordt de expositie feestelijk geopend. Er is koffie, thee, limonade en wat lekkers. En rond de middag ook een broodje. En ‘s middags is er gelegenheid al het mooie te bezien. Dan zal ook Pastoor van de Weide een
muzikale bijdrage leveren. Dat wordt vast heel mooi.

Wees welkom in Reahûsop 19 september!

Groet,   
Pastor Lucas Foekema en Karin Heystee
(organisatie themadag Iepenje)