Skip to content

Heeg

Sint Josephkerk Heeg

de Sint Josephkerk

Sint Josephkerk Heeg

St-Josephkerk-Heeg-interieur

St. Josephkerk uit 1876. Sobere eenbeukige neogotische kruiskerk met fronttoren. Eén van de zeven kerken die bouwmeester Pierre Cuypers in Friesland bouwde. Interieur grotendeels uit de bouwtijd van de kerk. De ramen zijn gemaakt door F. Nicolas. Eenklaviers orgel met vrijstaande speeltafel uit 1904, gemaakt door Joh. Hilboesen (Amsterdam).

Bouwpastoor Lunter maakt in 1875 zelf het ontwerp voor een nieuwe parochiekerk. Als basis gebruikte hij tekeningen van Pierre Cuypers en van Alfred Tepe. De gebrandschilderde ramen zijn gemaakt door F. Nicolas.

Op 22 november 1876 zegende Lunter zijn eigen kerk in. Tussen 2003 en 2005 is deze Jozefkerk uitgebreid en gerestaureerd en is nu weer als nieuw. Op 3 april 2004 is de kerk feestelijk weer in gebruik genomen. (54-05/55-06)

Text content